NOVOSTI / 01.07.2013.

Nikolina Moldovan nova šampionka Evrope!

Nikolina Moldovan nova je šampionka Evrope u disciplini k-1 500 metara i vicešampionka Starog kontinenta u disciplini k-1 200 metara u konkurenciji seniorki do 23. godine, dok su Nebojša Grujić i Uroš Mitjev osvojili srebrnu medalju u olimpijskoj disicplini k-2 200 metara u konkurenciji seniora do 23.godine.
Nikolina je preveslala olimpijsku deonicu od 500 m u vremenu od 1 minuta, 55 sekundi i 103 stotinke, ostavivši iza sebe Ruskinju Stepanovu (1:56,071) i Nemicu Knor (1:56,491).
Nikolina Moldovan je ušla u istoriju srpskog kajaka kao prva takmičarka koja je osvojila titulu najbolje na Starom kontinentu u jednosedu olimpijske disicpline k-1 500 m.
Tri sata kasnije Nikolina se okitila i srebrom u olimpijskoj disciplini k-1 200 m. Na najkraćoj kajakaškoj deonici ona je ostvarila vreme od 43 sekunde, 762 stotinke, stigavši na cilj iza domaće takmičarke, Poljakinje Karoline Naje sa zaostakom od 0,540 stotinke, a ispred vršnjakinje Portugalke Vaskonkelos.

Nikolina nije mogla poželeti lepši oproštaj od kategorije mlađih seniorki sa osvojene dve medalje, koje je posvetila preminulom ocu koga je izgubila neposredno pred odlazak u Poznanj.